Nový projekt, který společně vytvořili houslista Jiří Vodička a klavírista a generální ředitel České filharmonie David Mareček, se zaměřuje na interpretaci skladeb Antonína Dvořáka. Hudební zážitek, zaručený nejen silou Dvořákových skladeb a virtuozitou obou hráčů, je tu navíc povýšen erudovaným uvedením do skladatelova života. Posluchači dostanou jedinečnou možnost se plně ponořit do Dvořákova hudebního světa, v němž je místo pro radost, lásku, harmonii, ale i pro melancholii a naději.

Jiří Vodička je známý svou originální, procítěnou hrou, každému dílu vtiskne svou osobnost. Kritici v souvislosti s jeho hudebním projevem užívají slovní spojení jako nejhlubší cit bez sentimentálního patosu, oduševnělá interpretace nebo nonšalantní elegance. Pravidelně hraje se světovými i našimi orchestry, patří k nejtalentovanějším umělcům na scéně české klasické hudby.

David Mareček je vystudovaným klavíristou hrajícím se známými osobnostmi české i zahraniční klasické hudby. Mezi jeho nejznámější projekty patří společná videonahrávka se světoznámou violoncellistkou Alisou Weilerstein, natočení úspěšného CD s operním pěvcem Janem Martiníkem či kritikou vynášené turné s další skvělou violoncellistkou Michaelou Fukačovou.

Program:

Sonatina pro housle a klavír G dur opus 100
1.Allegro risoluto
2.Larghetto
3.Scherzo
4.Finale (Allegro)

Romance pro housle a klavír op. 11
Mazurek pro housle a klavír op. 49

—– přestávka —–

Romantické kusy
1.Allegro moderato (Cavatina)
2.Allegro maestoso (Capriccio)
3.Allegro appassionato (Romanza)
4.Larghetto (Elegia)

Sonáta pro housle a klavír
1.Allegro, ma non troppo
2.Poco sostenuto
3.Allegro molto

Délka programu – cca 75 minut