The Trio je mladý komorní soubor, tvořený špičkovými muzikanty – houslový virtuos Jiří Vodička, violoncellový vítěz Pražského jara Václav Petr a fantastický klavírista Martin Kasík.

The Trio bylo založeno na jaře 2020. Během prvního roku svého působení nahrálo Elegii Josefa Suka, kterou si na sociálních sítích mezinárodní rozhlasové stanice Classic FM pustilo více než sto tisíc lidí. Kromě této skladby The Trio vytvořilo i skvělou audiovizuální nahrávku skladby Bergerettes od Bohuslava Martinů. S tou získalo první místo v soutěži International Vienna Music Competition a díky tomuto úspěchu zahajovalo sezonu 2021/2022 koncertem ve slavném vídeňském Musikvereinu.

Všichni tři členové tria jsou uznávaní sólisté. Houslista Jiří Vodička vyhrál mnoho českých i mezinárodních soutěží, je laureátem Classic Prague Awards a kritikou uznávaným sólistou. Klavírista Martin Kasík vyhrál hudební soutěž Pražského jara (1998) a Young Concert Artist (1999). Pravidelně spolupracuje s předními orchestry a je jedním z nejvýraznějších českých hudebníků. Violoncellista Václav Petr je taktéž vítězem Pražského jara. Jako sólista vystupuje od svých 12 let a je také koncertním mistrem České filharmonie